Mağara Cave Hotel

Otelimiz 1999 yılında Kapadokya da bulunduğumuz bölgenin hizmete açılan ilk kaya oteli olarak bilinmektedir. Otelimiz özenli bir şekilde restore ve dizayn edilerek 35 adet mağara odadan oluşmaktadır. Kapadokya’nın en önemli bölgelerinden olan Ürgüp yakınlarda olan otelimiz Ayvalı köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Mağara Cave Hotel Bizans dönemine ait birçok eser ve yapıya sahip olan otelimiz önemli tarihi izler taşımaktadır. Bizans döneminde otelimiz inziva manastırı olarak kullanılmıştır.

Mağara Cave Hotel Hizmetleri Ve Tarihi

Hotelimiz Mağara Cave Hotel olarak 5 bin yıllık bir tarihe sahip olup bölge de önemli bir manevi tarih havası yaratmaktadır. Ayrıca misafirlerine bu güzel ve tarihi bir köy içerisinde huzur ve konforlu bir tatil imkanı sunmaktadır. Otelimizin bazı bölümleri 10 asır öncesine kadar Hristiyan rahipler tarafından kullanılmıştır. Kapadokya bölgesinde 11. yüzyıldan kalma bir Bizans Ortodoks kilisesi bulunan tek Oteldir. Geçmişte manastır olarak kullanılan bölüm otelimizin mutfağıdır. Ayrıca yemek yedikleri bölüm ise günümüzde otelimizin misafirlerine sunduğu yemek salonudur. Günümüzde misafirlerimize tahsis ettiğimiz odalardan bazıları geçmişte rahiplerin inzivaya çekildikleri dinlenme hücreleridir.

Hotelimiz Misafirlerine Konaklama boyunca ücretsiz çay çeşitlerini servis eder. Ayrıca 24 saat boyunca otelimiz misafirlerine ücretsiz otopark hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmet sayesinde misafirlerimiz otel dışında günün her saatinde araç ile istedikleri yeri gezebilmektedir. Ayrıca Ücretsiz Shuttle servisimiz sabah 08,00 ile 22,30 arasında Ürgüp’e hareket etmektedir. Otelimiz misafirlerine 24 saat boyunca oda içerisinde ücretsiz kettle set ile servis imkanı sunmaktadır. Otelimizde misafirlere bütün hotel genelinde wifi imkanı sunulmaktadır. Ayrıca 24 saat boyunca şişe su ücretsiz şekilde tedarik edilmektedir. Erken checkout yapan misafirlerimize ücretsiz kahvaltı hizmeti de sunulmaktadır. Otelimiz 24 saat boyunca misafirlere bisiklet hizmet sunarak Kapadokyanın sokaklarında iyi bir gezinti imkanı sunmaktadır. Herhangi bir sağlık tehdidi durumunda hazırda olan doktorlarımız misafirlerimize 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Ayrıca Oda servisimizde 24 saat boyunca misafirlerimizin bütün isteklerini karşılamaktadır. Tüm bunların yanı sıra Otelimizde resepsiyon hizmeti 24 saat boyunca verilerek misafirlerimizin sorularına cevap vermektedir.